Zalety sadzonek frigo

Frigo to technologia sadzenia truskawek. Obecnie, jest ona coraz częściej wykorzystywana. Sadzonki truskawek typu frigo nie posiadają liści. Są one wyciągane z chłodni, gdzie po wykopaniu zostały umieszczone na określony czas. Po wydobyciu ich z ziemi, czyści się je i przebiera, by zachować najlepsze sadzonki, które mają gwarancję przetrwać i zapewnić obfite plony. Sadzonki takie są w stanie uśpienia, a przed umieszczeniem ich w chłodni, zabezpiecza się je chemicznymi środkami przeciwko pleśni i grzybom. W chłodni, frigo mogą spędzić nawet pół roku.

Zalety sadzonek truskawek frigo

Sadzonki frigo posiadają wiele zalet. Między innymi, można wymienić możliwość sterowania ich uprawą. Poza tym, sadzonki frigo bardzo dobrze się przyjmują. Nie zawsze konieczne jest w ich wypadku nawadnianie gleby w trakcie sadzenia ich.
Kolejną zaletą sadzonek frigo, jest szybkość ich dojrzewania. Po wyjęciu ich z chłodni, pierwsze truskawki pojawiają się już po upływie 2 miesięcy. Sadzonki te wydają dojrzałe, czerwone owoce. Dzięki swoim zaletom i właściwościom, truskawki z chłodni nie są narażone na szybkie wymarznięcie młodych sadzonek. W przypadku sadzonek frigo, choroby i zarazy nie rozprzestrzeniają się aż tak szybko, jak w przypadku zwykłych sadzonek.
Ten rodzaj sadzonek można również sadzić w różnych terminach. Najczęściej, polecane są miesiące takie jak marzec, kwiecień, maj i czerwiec. Dzięki temu, że sadzonki frigo nie posiadają liści, łatwe przyjęcie ich przez glebę następuje praktycznie za każdym razem. Dodatkowo, nie występuje żadne ryzyko związane z sadzeniem truskawek frigo w różnych miesiącach. Jak na każdej uprawie, truskawki trzeba nawozić i spryskiwać herbicydami. W przypadku sadzonek frigo, również jest to możliwe. Po posadzeniu, frigo gwarantują szybki i wyrównany wzrost roślin i owoców.

sadzonki truskawek frigo

Sadzonki typu frigo – najlepsza odmiana

Ze wszystkich dostępnych rodzajów sadzonek truskawek, największą popularnością cieszą się sadzonki frigo. Co prawda, sadzonki doniczkowe i zielone również często są sadzone, to frigo umożliwia utrzymanie ich w zdrowym stanie przez cały czas. Brak liści eliminuje powstawanie chorób, co przekłada się na wzrost zysków.

Pozyskanie truskawek z sadzonek frigo jest dość szybkie. Owoce, jakie wydają sadzonki frigo, są soczyste, czerwone i duże. W zależności od konkretnej odmiany, stosowanie technologii frigo znacznie poprawia jakość truskawek. Nic więc dziwnego, że coraz większa liczba hodowców przekonuje się do tego rodzaju sadzonek.

Warto zdecydować się na uprawę truskawek pozyskiwanych z chłodni. Przez czynności, jakie przeprowadza się przed umieszczeniem ich w chłodni, zapewniają nam wszystkie wymienione zalety. Oczyszczanie ich z liści i z zepsutych owoców i pozbywanie się ewentualnych chorób czy robactwa. Gwarantuje nam uzyskanie najwyższej jakości owoców.


Zainteresowany zakupem sadzonek frigo? Sprawdź ofertę firmy Top Plant – www.sadzonki-frigo.pl

About the Author

Ola