Ścieżka ogrodowa z kamienia

Podczas tworzenia ogrodu od podstaw czekają nas duże wydatki. Z jednej strony chcemy by nasz ogród zachwycał, a drugiej nie mamy funduszy na wszystkie nasze pomysły. Ciekawą alternatywą dla ścieżki ogrodowej z płytek tarasowych i płytek chodnikowych jest kamień. Możemy używać dowolnego kamienia ogrodowego lub kamienia naturalnego.

Podstawą zrobienia ścieżki ogrodowej jest zaplanowanie jej trasy. W tym celu dobrze posłużyć się mapką naszego ogrodu w przypadku większych terenów. Gdy mamy już przygotowany projekt (czy to w głowie, czy na papierze), zabieramy się za przygotowanie gruntu. W celu ułożenia ścieżki ogrodowej, dobrze jest wykopać niewielkiej głębokości wgłębienie na całej planowanej długości ścieżki. Ten sposób zapewni, że kamienie nie będą zmieniać miejsca, i burzyć naszej ścieżki. Na tak przygotowany teren wysypujemy grubą warstwę kamienia ogrodowego lub kamienia naturalnego.

W przypadku gdy przed przystąpieniem do przygotowania naszego ogrodu specjalna firma przekopała nam trawnik może okazać się, że mamy duże ilości kamienia, który możemy wykorzystać. Jeżeli jednak ilość kamienia jest zbyt mała lub w ogóle go nie mamy, możemy go zakupić.

Ścieżka zrobiona z kamienia wygląda bardzo ładnie i naturalnie. Nie jest ona może powierzchnią idealnie płaską, co w niektórych przypadkach może być koniecznością w przypadku tworzenia ścieżek ogrodowych, jednak nikt nie odmówi jej uroku.

About the Author

Ola