Producent truskawek

 

Truskawki należą do najbardziej popularnych owoców na całym świecie. Od lat, również w Polsce uprawia się mnóstwo odmian i typów truskawek. Producenci truskawek udostępniają nam wiele różnych odmian, które wcześniej są oczyszczane, często mrożone oraz odpowiednio selekcjonowane.
Zakup truskawek jest w większości możliwy zarówno dla plantatorów, jak i dla klientów, którzy chcą uprawiać konkretną odmianę na swoim ogródku.
Rolą każdego producenta truskawek, jest zapewnianie klientom najwyższej jakości truskawek. Owoce i sadzonki muszą być czyste odmianowo, odpowiednio zadbane i przechowywane. Producenci truskawek oferują sadzonki tradycyjne oraz tzw. frigo, czyli takie sadzonki, które zamraża się na zimę.

Liczba hodowców truskawek, z roku na rok wzrasta. Zainteresowanie tymi owocami jest bardzo duże, dlatego polscy hodowcy kupują coraz więcej różnorodnych odmian sadzonek. Jak wiadomo, najbardziej liczy się atrakcyjny wygląd i smak truskawek. Istotne jest również to, jak liczne i gęste są plony.
Dziś, każdy ma możliwość zakupić różnorodne sadzonki truskawek. Warto jednak dodać, że część z nich jest sprzedawana jedynie doświadczonym hodowcom. Niektóre odmiany bowiem są rzadkie i producenci dostarczają je zza granicy. W takich przypadkach, liczebność sadzonek jest określona.

Jakie odmiany truskawek warto kupić?

Spośród ogromnej ilości odmian truskawek, jakie można nabyć, warto wymienić choćby salsa frigo, sonata frigo lub rumba frigo. Odmiany te cieszą się dużą popularnością, a ich dostępność gwarantuje niemal każda firma zajmująca się hodowlą sadzonek.

  • producent truskawekSalsa frigo – jedna z najbardziej znanych i cenionych odmian truskawek. Oprócz tego, że Salsa frigo bardzo szybko rośnie, to jest odporna na mączniaki i choroby korzeni. Odmiana ta cechuje się licznymi plonami. Owoce Salsy frigo są bardzo duże i atrakcyjne, a smak truskawek zachwyca tak samo jak wygląd.
  • Sonata frigo – odmiana średnio wczesna, a plony są bardzo gęste. Czerwone, piękne owoce, są słodkie w smaku. Jędrność truskawek oraz ich wielkość sprawia, że owoce nadają się świetnie do przewozu i handlu. Odmiana ta jest dostosowana do naszych warunków klimatycznych.
  • Rumba frigo – jako wczesna odmiana, Rumba praktycznie nie wymarza. Sadzonki te są przystosowane do warunków klimatycznych, jakie panują w Polsce. Dodatkowo, sadzonki i owoce odporne są na większość grzybów i chorób. Owoce Rumby są smaczne przez długi czas, a wygląd zachęca do zakupu. Plony truskawek z tego typu sadzonek są mnogie, a jakość owoców jest bardzo wysoka.

Dlaczego akurat sadzonki frigo są tak popularne? – Otóż, ich posiadanie gwarantuje nam dość szybki okres kwitnięcia. Owoce, po posadzeniu sadzonek frigo, możemy uzyskać już po 2 miesiącach. Wygląd, smak i ogólną jakość truskawek sadzonek tego typu, zawdzięczamy sposobom ich uprawy. Frigo, to sadzonki, które jesienią zbiera się i selekcjonuje. Najsilniejsze, najzdrowsze oraz najlepiej rokujące sadzonki, umieszcza się w specjalnej chłodni. Sadzonki przetrzymywane są w chłodni przez cały okres zimowy.
Dzięki zamrażaniu sadzonek na zimę, wszystkie odmiany typu frigo, będą szybko zakwitać i wydawać owoce. Bogate plony, częste i regularne zbiory, to dodatkowe zalety sadzonek frigo. Coraz więcej hodowców decyduje się na wprowadzenie do swojej hodowli i sprzedaży sadzonek frigo.
Powyżej wymienione odmiany truskawek uchodzą za jedne z najbardziej znanych i cenionych, nie tylko w Polsce. Producenci sadzonek zapewniają najlepszą jakość owoców, a hodowcy mogą rozprowadzać swoje owoce po całym kraju.


Osobom, które szukają wysokiej jakości owoców truskawek polecam zapoznanie się z ofertą: owoce-truskawek.eu.

About the Author

Ola