Kamienny ogród

Często przed domami mamy mały ogródek, który nie jest w ogóle używany.  Zwykle przed domem sadzimy trawę i zapominamy, że w ogóle ten fragment ogrodu istnieje.  Dobrym pomysłem jest wykorzystanie go jako zapowiedzi tego co czeka na nas w dalszej części naszego terenu.Dobrym pomysłem jest wykorzystanie kamienia ogrodowego (tak znowu kamień!) w celu stworzenia kamiennego ogrodu. Kamienny ogród to taki skalniak, tylko że w większym formacie. Ogrody tego typu są świetnym pomysłem jeżeli chcemy wprowadzić na nasz teren gatunki roślin, które żyją w trudniej dostępnym miejscach lub potrzebują specjalnej ziemi. Usypanie kopczyka ze specjalnej ziemi i następnie ułożenie na niej kamienia sprawi, że rośliny chętnie będą rosły na tym terenie i zapewni ładny wygląd skalnego ogrodu.

W przypadku gdy nie mamy wystarczającej ilości kamienia, możemy go oczywiście dokupić lub też użyć pozostałości płytek tarasowych czy bruku, które zostały z budowy tarasu. Takie rozwiązanie jest najtańsze (nie kupujemy nowych artykułów), ekologiczne (zużywany ‚gruz budowlany’, który do niczego się już nie nadaje) i bardzo awangardowe (na pewno nikt nie będzie miał drugiego takiego ozdobnika ogrodowego jak Ty!).

W moim przypadku kamień ogrodowy został ułoży na kształt ścieżki, w niecce między dwoma wzniesieniami. Taki pomysł sprawdzi się także jako dno oczka wodnego.

About the Author

Ola