Otoczenie oczka wodnego

Nie wyobrażałam sobie ogrodu bez oczka wodnego, nawet jeżeli miałoby być one bardzo małe. Okazało się, że w moim ogrodzie jest takie idealne miejsce, które aż się prosi o to by stworzyć tam wodną oazę. Również w tym przypadku z pomocą przyszedł mi kamień ogrodowy. W tym przypadku, z uwagi na nierówny teren postawiłam na łupki, które zostały ułożone w taki sposób by powstały kamienne schody. Między kamieniami posadziłam rozmaite rośliny i całość prezentuje się naprawdę niesamowicie!

W przypadku budowy oczka wodnego dużo zależy od efektu jaki chcemy osiągnąć. Mi zależało na naturalnym efekcie, który sprawiałby wrażenie nietkniętego ludzką ręką. W przypadku gdy zależy nam na symetrycznym oczku, chcemy nadać mu nowoczesny charakter, pomocne okazuje się użycie płytek tarasowych lub bruku. Z uwagi na ich równe krawędzi, można w łatwy sposób ułożyć je na planie kwadratu. Dodatkową zaletą kostek brukowych są rozmaite wzory kostki, które pozwalają na osiągnięcie dowolnego efektu.

Wydaje mi się, że bardzo ważne jest to by dopasować swój ogród do swoich potrzeb, w moim przypadku była to konieczność miejsca wypoczynku. Nic tak nie relaksuje jak szum wody, stąd w moim ogrodzie oczko wodne było koniecznością.

About the Author

Ola