Domowy podjazd z kostki brukowej

W przypadku domku jednorodzinnego prawdziwym must have jest garaż. A kiedy mamy już garaż, konieczny okaże się także podjazd. W moim przypadku zdecydowałam się na budowę podjazdu z kostki brukowej.Podjazd jest specyficzny w porównaniu z tarasem czy ścieżką ogrodową, ze względu na to że musi znosić większe obciążenie. Samochód waży wielokrotnie więcej niż nawet najcięższy człowiek czy nawet meble z surowego drewna. Dlatego ważne jest by podjazd był ułożony na odpowiednio utwardzonym podłożu, dzięki czemu zyskamy pewność, że nasz podjazd pozostanie równy i nie powstaną koleiny.

Kostka brukowa, czyli powszechnie znany bruk, jest dobrym materiałem do budowy podjazdu ze względu na dużą wytrzymałość mechaniczną oraz przeogromną gamę kolorów i wzorów kostki.

Możemy wybrać kolory i wzory kostki dopasowane do koloru elewacji i otoczenia naszego domu. Taki sposób jest doskonały jeżeli zależy nam na stworzeniu spójnego i atrakcyjnego dla oka terenu.

Kostka brukowa ma wiele innych zastosowań, można jej bowiem użyć także do stworzenia ścieżki ogrodowej i tarasu, a także schodków tarasowych ze względu na różne, w tym także niewielkie rozmiary bruku. W przypadku  gdy zdecydujemy się na tak szerokie użycie bruku, zyskamy jednolitą przestrzeń co ma nieocenioną wartość w przypadku małych przestrzeni, ponieważ je optycznie powiększa.

About the Author

Ola