Agrowłókniny jako materiał bezkonkurencyjny

Agrowłóknina, ze względu na swoje szerokie zastosowania i właściwości, jest materiałem bezkonkurencyjnym. Materiał ten świetnie się bowiem nadaje zarówno do okrywania roślin, jak i do ich ściółkowania. Jest doskonałym rozwiązaniem dla rolników, ogrodników oraz dla amatorów. Każdy, kto chce odpowiednio zadbać o swój ogród i uprawy, powinien zaopatrzyć się w dużą ilość agrowłókniny. Jest ona także dostępna w różnych kolorach, dzięki czemu możemy dopasować odpowiedni kolor do podłoża na którym będziemy działać. Agrowłóknina sprzyja porostowi roślin i zachowuje naturalne warunki potrzebne dla ich funkcjonowania.

Z czego jest stworzona agrowłóknina?

Do produkcji agrowłókniny potrzebne są włókna poliuretanowe. Jest to tworzywo sztuczne, jednak ma wiele właściwości i zalet. Jest to materiał porowaty tkany z owych włókien. Agrowłóknina dzięki swojej strukturze z łatwością przepuszcza wodę, sole mineralne, światło i ciepło. Owy materiał jest niezastąpiony, jeżeli chodzi o ochronę i okrycie naszych roślin czy upraw. Można ją wykorzystywać także do ściółkowania, jej materiał doskonale się do tego nadaje.agrowłókniny

Jakie są jej typy i do czego służą?

Agrowłóknina podzielona jest na różne typy. Dzielimy ją ze względu na kolory, gramaturę, grubość i długość. Jeżeli chodzi o kolor – agrowłóknina o kolorze brązowym doskonale przyda się nam do położenia jej pod korę albo na glebę. Zależy od kolorytu gleby, ponieważ czarna agrowłóknina także może się nadać na położenie jej na ziemię. Kolor zielony natomiast przyda się, jeżeli siejemy trawę lub zielone, gęste rośliny. Istnieje jeszcze agrowłóknina biała, co możemy wykorzystać pod żwir lub pod popularne białe kamyczki. Natomiast podział agrowłóknin ze względu na gramaturę służy do tego, żeby dobrać odpowiednią grubość materiału do różnego rodzaju roślin, lub sytuacji, w której chcemy owy materiał zastosować. W sklepie agrowłóknina jest cięta na metry, więc możemy wybrać jej dowolną ilość i długość.

Nowoczesne agrowłókniny znajdziesz w sklepie AgroPerfect.pl – polecamy: http://agroperfect.pl/agrowlokniny

Podstawowe funkcje agrowłókniny

  • Termoizolacja – odbywa się dzięki przechodzeniu przez materiał promieni słonecznych. Ciepło uzyskane dzięki promieniom nie wydostaje się poza agrowłókninę, lecz zostaje w glebie, co sprawia, że temperatura gleby i rośliny pozostaje odpowiednio wysoka.
  • Przepuszczanie promieni słonecznych i ciepła – wpływa to bardzo pozytywnie na roślinę i jej dalsze wegetowanie, pozwala zachować odpowiednią temperaturę i ciepło w ziemi.
  • Przepuszczanie soli mineralnych i wszystkich potrzebnych roślinie substancji – agrowłóknina przepuszcza wszystkie substancje odżywcze, których potrzebują rośliny, owoce i warzywa. Materiał nie blokuje roślinom dostępu do pozyskiwania wszystkich tych substancji.
  • Zatrzymywanie porostu chwastów – dzięki użyciu odpowiedniej grubości agrowłókniny, będziemy mogli zapomnieć o problemie chwastów. Agrowłóknina jest materiałem na tyle mocnym, że może powstrzymać porost chwastów.
  • Ochrona w czasie zimy – jeżeli wykorzystamy agrowłókninę do ochrony naszych roślin w czasie zimy, nie zwiędną one ani nie zamarzną.

About the Author

Ola